W niedzielę 16 września, z okazji święta w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odbyły się uroczystości odpustowe i 24 już parafiada, która jest wydarzeniem integrującym lokalną społeczność.

Sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek. Po nabożeństwie, od godziny 13.40 uczestnicy uroczystości mogli oglądać występy dzieci z Przedszkola „Leśne skrzaty” w Michałówce.

Kolejnymi punktami bogatego programu były m.in. degustacja posiłków i potraw przygotowanych przez Powiatowy Ośrodek Sportu w Miętnem, rowerowy przejazd turystyczny na trasie Miętne-Wola Rębkowska-Stara Huta, gry i zabawy dla dzieci, zawody rowerowe i rolkowe dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

O 15.30 odbył się tradycyjny wyścig rowerowy o nagrodę proboszcza parafii, w którym wystąpili miejscowi pasjonaci jazdy na rowerze oraz gościnnie zawodnicy z Kolarskiego Klubu Horyzont. O 16.30 Konkurs sportowy o Mistrza parafii między Miętnem, Krystyną, Michałówką-Jagodnem i Gośćmi. Uroczystości zakończyły się potańcówką dla mieszkańców i gości w klimacie lat 20-tych.

O 19.30 został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze „Ciasto Parafiady”, podsumowanie konkursów i zawodów sportowych oraz wręczenie nagród. Jedną z nagród było zaproszenie na bal „Mamma Mia” ufundowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu – Hotel Miętne. O godzinie 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem „Grand”. Uroczystość wspierali: wójt gminy Garwolin, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża św. w Miętnem, Powiatowy Ośrodek Sportu i Zespół Szkół Miętne, firmy Lechpol oraz Bruggen.