Zakończyły się wakacyjne warsztaty Studia Artystycznego Metro w Miętnem. Po raz drugi młodzi artyści zaprezentowali się na scenie garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury.

Drugi turnus warsztatów rozpoczął się 7 lipca. Od tego czasu w Miętnem ponad 100 młodych artystów szlifowało nie małe talenty. Młodzież pracowała nad różnymi stylami tańca, rozwojem umiejętności wokalnych i technikami aktorskimi. A wszystko to w gościnnych progach Powiatowego Ośrodka Sportu, który po raz 15. gościł uczestników warsztatów.

„Po dwóch tygodniach naszej ciężkiej pracy jesteśmy gotowi, aby zaprezentować nasz finał” – po tych słowach rozpoczęło się wczoraj wielkie show. Gdyby sala widowiskowa Domu Kultury miała skrzydła, pewnie odleciałaby w powietrze. Energia, pasja, zaangażowanie na 100 proc. To wszystko widać było na twarzach i w poczynaniach artystów. Dwugodzinny pokaz miał swoją dynamikę. Mocne partie wokalne czy taneczne, były przeplatane aktorskimi etiudami, wymagającymi od widza skupienia. Czasem nawet wysiłku, bo nastoletni aktorzy zaprosili publiczność do małych gier słownych. Pokaz nie byłby pełny, gdyby nie grupa tancerzy, bo prawdziwa sztuka musi oddziaływać na wiele zmysłów.

Prawie 30 kilkuminutowych występów zakończyło tradycyjnie grupowe wykonanie „Wieży Babel” z musicalu Metro.

Wśród gości pokazu byli m.in. dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu Andrzej Kujda, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beata Pasternak. Nie zabrakło także pianisty, aranżera Janusza Stokłosy, który sprawował opiekę artystyczną nad warsztatami.

Tekst: Łukasz Korycki