Zakończył się pierwszy turnus Wakacyjnych Warsztatów Musicalowych pod opieką artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. W piątkowy wieczór 6 lipca na scenie garwolińskiego CSiK wystąpiło ponad 100 młodych wykonawców.

Wakacyjne Warsztaty Musicalowe organizowane są przez Teatr Studio Buffo maja już dwadzieścia pięć lat. W czasie 14-dniowego pobytu młodzi artyści pracowali nad różnymi stylami tańca, rozwojem umiejętności wokalnych i technikami aktorskimi. Podsumowaniem warsztatów był otwarty koncert finałowy w wykonaniu wszystkich uczestników, który po raz pierwszy odbył się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Przed publicznością zaprezentowali się uczestnicy pierwszego turnusu – dzieci w wieku od 7 do 11 lat oraz młodzież w wieku od 12 do 19 lat. Był pokaz stepowania, scenki aktorskie, popisy wokalne i autorskie układy taneczne. Próby generalne i całość pokazu przygotowali i ustawili Beata Urbańska i Janusz Józefowicz. W tym roku zajęcia wokalne poprowadziły: Maria Seibert i Mariola Napieralska. Taniec, step i hip hop: Janusz Józefowicz, Beata Urbańska, Iwona Runowska, Daria Jakubik i Piotr Tolak. Podstawy aktorstwa przekazywał Adam Fidusiewicz. Akrobatykę prowadziła wielokrotna mistrzyni Polski i świata w akrobatyce sportowej Barbara Grzęda.

Szefową warsztatów od dwudziestu pięciu lat jest Danuta Fidusiewicz.

Kolejny turnus warsztatowy już się rozpoczął. Tym razem w zajęciach uczestniczy młodzież w wieku od 12 do 19 lat. Efekty pracy będzie można także podziwiać podczas otwartego pokazu finałowego, który odbędzie się 19 lipca o godzinie 19:30 w sali widowiskowej Centrum Spotu i Kultury w Garwolinie.